Yenilenmiş telefon, kullanıcılar telefonu kullandıktan sonra telefonunu değiştirir ve eski telefonunu satar. Telefonu alan firmalar telefonda olabilecek problemlere karşı telefonu test eder ve tam işlevli hala getirir. Ayrıca telefonu içerisindeki veriler bakımından fabrika standardı durumuna geri getirir. Böylece kullanıcıların verileri kalıcı olarak silinir ve üçüncü şahıslar tarafından ulaşılması engellenir. Çoğu büyük cep telefonu perakendecisi son derece indirimli fiyatlara yenilenmiş telefonlar sunarlar.

Yenilenmiş telefonlar hafif veya nazikçe kullanılan modelleri içerir. İkinci el telefonlarda aniden oluşabilecek sorunları sıfıra indirerek yenilenmiş telefon olarak satışa sunulmaktadır. Yenilenmiş telefonlar 12 ay garanti ile satılmaktadır. Bu süre zarfında, telefon sahibinin hatası olmadan düzgün çalışmaz veya bir sorun ile karşılaşılırsa, satıcı yenilenmiş telefonu değiştirerek yenisini kullanıcıya sunmaktadır.

Kur fiyatlarındaki artış ve zor ekonomik durumlarından dolayı, cep telefonları gibi yenilenmiş elektronik cihazlar popülerliği artmaktadır. Oldukça yeni bir model almak için tüketicilere ekonomik bir yol sunuyor. Yenilenmiş telefonlar kullanıldıkları halde, çoğu kez yepyeni parçalara ve yeni kurulmuş yazılımlara sahiptir. Orijinal ambalajı çok yakın olan üretici tarafından üretilmiş bir ambalajda sunulmaktadır.

Telefonların geri döndürülmesinin ve yenilenmiş olarak satılmasının en büyük sebeplerinden bir diğeri ise, tatminsiz bir tüketici profiline sahip olmamızdır. İnsanlar telefonlarının bir üst modeli çıktığı zaman onun yenilemek istemektedir.

İnternet üzerinden online olarak alınan yenilenmiş telefonlar hiç bir koşul belirtilmeden 14 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edilebilmektedir.

Sonuç olarak, cep telefonları, çoğu tüketicinin hayatında hızla bir tüketim aracı haline gelmiştir. Bu gerçeğe göz önünde bulundurursak, özellikle üst düzey akıllı telefonlar ve modaya uygun modeller söz konusu olduğunda, maliyet hala oldukça pahalıdır. Gelişmiş akıllı cep telefonlarının maliyetini dengelemek için, birçok tüketici indirimli fiyatlardan yenilenmiş cep telefonu satın almayı tercih ediyor. Daha sık olmamakla birlikte, bu üniteler mevcut olan en yeni telefonların tamamen yenilenmiş, tamamen restore edilmiş sürümleridir ve sıfır telefondan ucuza satılmaktadır

By Mertka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.