Portia Ann Doubleday (22 Haziran 1988 doğumlu) Amerikalı aktris. En çok filmdeki Sheeni Saunders rolleriyle tanınır. Ayaklanmada Gençlik (2009), Chris Hargensen filmde Carrie (2013) ve Angela Moss olarak ABD Ağı televizyon draması Bay Robot (2015–2019).

Doubleday ilk olarak bir reklam filminde yer aldı Japon balığı krakerleri sekiz yaşında ve filmde küçük bir rolü vardı Mumya Efsanesi (1998). Ailesi oyunculuk kariyerine başlamadan önce liseyi bitirmesi konusunda ısrar etti.

Liseden mezun olduktan sonra, Doubleday pilot bölümde rol aldı. Tara Birleşik Devletleritarafından oluşturulan bir televizyon dizisi Diablo Cody. Doubleday, 15 yaşındaki Kate’i canlandırdı. Toni Collette’ın karakteri. Doubleday yerine Brie Larson dizinin yaratıcı ekibi karakterle farklı bir yöne gitmeyi seçtiğinde. Kısa filmde yer aldı 18 2009’da annesinin hayatının sonuyla uğraşan bir kız hakkında.

Doubleday karşısında rol aldı Michael Cera 2009 gençlik komedisinde Ayaklanmada Gençlik1993’e göre aynı isimli roman tarafından CD. Payne. Doubleday, karakterini “ortalama” ve “gerçekten karmaşık” olarak tanımladı. Los Angeles zamanları. Bir aile tatilinde Michael Cera’nın karakteriyle tanışan kasvetli bir hayatı olan hayali bir kız olan Sheeni Saunders’ı canlandırıyor. Yönetmenliğini yaptığı film Miguel Arteta, prömiyeri 2009’da yapıldı Toronto Uluslararası Film Festivali.

Doubleday 2010 yılında dizide rol aldı. Neredeyse Krallar (daha önce … olarak bilinen Touchbackkurucusu Marvin Jarrett tarafından yönetilen Naylon dergi). Düzenli olarak ABC ağ komedisinde yer aldı Bay Güneşli, a sezon ortası değiştirme 2010–2011 sezonu için. 2013 uyarlamasında popüler ve canavar Chris Hargensen’ı canlandırdı. Carrie. Doubleday, romanda doğal bir esmer olan Chris rolü için saçlarını kahverengiye boyadı. Aynı yıl kısa bir rol oynadı Ona olarak seks vekil.

Eylül 2014’te Doubleday’ın ana kadroya katıldığı açıklandı. ABD Ağı pilot TV dizisi için Bay Robot.Doubleday, Malek karakterinin çocukluk arkadaşı ve şu anki iş arkadaşı Angela Moss’u oynuyor. Dizinin ilk bölümü 24 Haziran 2015’te gösterime girdi. Gösterinin dört sezonunda oynadı, final üç sezonu sırasıyla Temmuz 2016, Ekim 2017 ve Ekim 2019’da yayınlandı.

Kasım 2018’de Doubleday’ın filmin kadrosuna katıldığı açıklandı. Fantezi Adası, bir uyarlama aynı isimli gösteri. Film 14 Şubat 2020’de gösterime girdi.

Kişisel hayat
Doubleday, Los Angeles’ta yaşıyor.

By Mertka

2 Yorum “Portia Doubleday kimdir?”
  1. I must thank you for the efforts youve put in penning this site. I am hoping to check out the same high-grade blog posts by you in the future as well. In fact, your creative writing abilities has motivated me to get my very own blog now 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.